łuk triumfalny w warszawie

‘’W ubiegłym roku ufundował pomnik Złotego Ułana poświęcony polskiej kawalerii. Teraz planuje budowę Łuku Triumfalnego w Warszawie, a także wyzywa na pojedynek przywódcę brytyjskiej Partii Niepodległości Nigela Farage'a. - Polacy są zakompleksieni. Chcę im pokazać, że warto walczyć o swoją podmiotowość - mówi londyński milioner Jan Żyliński w rozmowie z Piotrem Gulbickim, korespondentem Wirtualnej Polski.’’

’Łuk Triumfalny miałby być poświęcony Bitwie Warszawskiej i stanąć w 2020 roku, w setną rocznicę tego wydarzenia. Żyliński: Jesteśmy to winni naszym przodkom, pamiętajmy, że właśnie ta bitwa ocaliła Europę przed zalewem komunizmu. Łuk miałby być większy niż słynny, mierzący 51 metrów Arc de triomphe, stojący na placu Charles’a de Gaulle’a w Paryżu.

Mają być na nim wyryte płaskorzeźby przypominające zwycięstwa nad Rosjanami. Żyliński: Na szczycie znajdzie się marszałek Józef Piłsudski wskazujący prawą ręką na Wschód.

Jan Zyliński dodaje też, że "nie jest od nikogo uzależniony finansowo, wykłada na to własne pieniądze i chce, żeby łuk stanął w centrum stolicy. (...)

 

Przeczytaj cały artykuł klikając tu

Recommend this page on:

Comments

Please enter the code
* Required fields
There are no entries yet.

zapisz się do e-newslettera! informacje i wydarzenia na bieżąco

Print Print | Sitemap
© John Zylinski